PR článek

PŘÍKLADY POUŽITÝCH PR ČLÁNKŮ

Využití magnetických pomůcek

Magnet se stal tak přitažlivým, že se bez něj už neobejdeme. Historie uznává magnet jako nezbytnou pomůcku již tisíce let. Jedním z prvních využití magnetu bylo určování polohy podle magnetického pólu Země. Od té doby dosáhl magnet obrovského rozšíření do všech sfér lidského života a průmyslu. V 80. letech minulého století pak nastal další obrovský rozvoj díky využití neodymových magnetů.

Magnetické nářadí dávno proniklo do dílen, autoservisů a ke kutilům. Bez magnetů si nedovedeme představit šroubky ani hřebíky, magnetické misky se uvelebily na policích podniků i domácností, magnetické držáky jsou součástí všech oborů lidské činnosti.

Manipulační pomůcky obsahují magnetickou plochu, která ušetří řadu namáhavých úkonů při upevňování a přenášení předmětů. Magnetický úhelník sám drží na materiálu a pomáhá k přesnosti svařování a mechanickému spojování materiálů. Magnetické přenašeče plechů zbavily člověka starostí s neforemnými a velkými díly, které se snadno ohýbají a mají tendenci pružit a poranit ruce manipulanta. Magnetický čeřič oddělí jednotlivé plechy a magnety na tyči zvládnou vytahování galvanovaných dílů.

Vyprošťovací magnety dokáží dostat různé předměty z nepřístupných míst, kam by se jinak nedalo ani nahlédnout. Ohebný prut s magnetem se dokáže zasunout do jakékoliv mezery a dostane se i do klikatých a ohnutých míst v nepřístupných trubkách a rozvodech. Výsuvný magnet má teleskop, který se přizpůsobí délce prostoru.

Dveřní magnety již dlouho pomáhají přesnosti a pevnosti zavírání dveří. Magnetické uzávěry nepotřebují závit, který by jinak rezivěl a těžce se ovládal. Magnetické kapsy označují materiál a zboží ve skladech. Břemenové magnety udrží hutní materiál, nůžky, formy a další kruhový či plochý materiál při každé manipulaci. Magnetické pomůcky jsou proto nepostradatelné a setkáváme se s nimi na všech pracovních místech, v domácnostech i při zábavě.   

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

Využití magnetů pro firmy a průmysl

Magnety jsou nepostradatelným pomocníkem a nezbytnou součástí každé průmyslové výroby. Jsou sice nenápadné, ale jejich vlastnosti nelze ničím nahradit. Obrovská šíře sortimentu obsahuje desetitisíce položek feritových a neodymových magnetů, magnetických fólií, magnetických čoček a kapes.

Separační tyče nacházejí uplatnění v každém průmyslovém podniku, kde je třeba oddělovat kovové součásti a díly. Magnetické jmenovky velmi snadno označí zaměstnance i návštěvníka podniku. Magnetické upínače nahrazují mechanické. Používají se k upevnění materiálu na frézách, soustruzích, hoblovkách a při leštění. Obsahují permanentní magnet nebo jsou elektromagnetické. A mohou sloužit dokonce i jako nosná zařízení. 

Magnety nacházejí široké uplatnění také v lékařství. Magnetická rezonance je jednou z pokrokových vyšetřovacích a léčebných metod. Oproti klasickým rentgenovým vyšetřením nebo dokonce operativním zákrokům, nezasahuje žádný lidský orgán, je šetrná a velice přesná. Dokáže zobrazit podrobně jakoukoliv tkáň jako mikroskop. Principem je skenování protonu vody, který je hlavní součástí lidského těla.

Magnetické držáky nahrazují mechanické. Montáž mechanického držáku nářadí nebo spotřebního materiálu je zdlouhavá a navíc je takový držák trvale připevněn k jednomu místu. Magnetické držáky se připevní okamžitě, mají dostatečnou sílu na udržení předmětů a součástek a mohou se kdykoliv přesunovat a měnit podle aktuálních potřeb.

Jednoduchost zpracování neodymového magnetu přinesla všestranné využití v průmyslu a všech oborech podnikání. Magnet má vysokou přitažlivou sílu při malé hmotnosti. Lze jej opracovávat jako kov, zatímco feritové magnety se zpracovávají tvarováním. Neodymové magnety tak dnes nechybí v žádných lednicích, myčkách, spínačích, držácích, startérech aut, discích počítačů, čerpadlech a různých komponentech elektrotechnického, chemického a zpracovatelského průmyslu.   

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Oddělování magnetů

Nejen ve škole nebo v dětství sloužily magnety k dobré zábavě. Silný magnet přitahuje kovové předměty, pomocí magnetu lze také předměty odsunovat a přeskupovat. Použití magnetů je různorodé a přesto, že do magnetismu vstoupila elektřina a došlo k zmagnetizování také jiných přírodních materiálů, klasický magnet stále zůstává fyzikálním fenoménem, který denně vstupuje do našeho života.

Neodym patří do skupiny lanthanoidů a slouží k výrobě supersilných magnetů. Bez slitin takzvaných vzácných zemin, které obsahují neodym, železo a bor, bychom neměli řadu pokrokových a nezbytných zařízení. Neodymové magnety jsou nezbytné pro monitory, telefony, elektromobily a paměťová média.

Z minulosti známe většinou feritové magnety. Teprve devadesátá léta přinesla nové možnosti slévání ve vakuu a s nimi i nové druhy magnetů. Dnes si bez neodymových magnetů nedokážeme představit žádný obor lidské činnosti, přestože o nich často ani netušíme. Podstatou jejich přínosu je mnohem větší přitažlivost, takže k jejich využití stačí mnohem menší magnet, než byl starý a známý magnet feritový.

Neodymový magnet je nezbytný při magnet fishingu. Jinak by bylo třeba použít mnohem těžší a větší feritový magnet, což by zabránilo jeho rozšíření a využití mezi lovci magnetů. Funkce magnetu spočívá většinou v přitahování předmětů. Dokud potřebujeme dostat předmět do svojí blízkosti, velice se hodí jeho vysoká přitažlivost. Problém nastává v momentě, kdy už chceme vzít předmět do „svých“ rukou. Udrží totiž 1000 násobek svojí hmotnosti.

Ručně se malé neodymové magnety oddělují zatlačením do stran. Nesmí přitom sklouznout a opět se přiblížit, jinak hrozí nepříjemný úder do prstů. Větší magnet oddělíme posunem o jinou nekovovou hranu. A k silným fishingovým magnetům je dobré použít dřevěný nebo plastový klín a kladivo z umělé hmoty. Magnety jsou pevné, ale křehké, stejně jako lidská touha po poznávání a zkoumání nových věcí pomocí magnet fishingu.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Možnosti neodymové přitažlivosti

Neodymové magnety změnily náhled řemeslníků na přitažlivost. Působením přitažlivosti se práce řemeslníka stala příjemnou a pohodlnou. Nemusí si místo práce dávat pozor na nářadí nebo na hřebíky.

Síla přitažlivosti neodymových magnetů je nekonečná. Přitahují všechno, co by jinak nenávratně zmizelo v nepřístupných místech nebo se už nikdy nedalo dohromady. Rozsypané hřebíčky raději pozametáme a vyhodíme. Kdo by se s nimi sbíral. Přitom jeden neodymový magnet by zachránil spousty takových kovových předmětů.

Dejte si do kapsy montérek neohmovou výztuž. Nářadí bude držet jako přibité nebo spíš přitahované vaší silou a energií. Už nikdy nemusíte hledat žádný šroubek. Prostě si šroubky zmagnetizujete a na kladívko naskáčou samy.

Chcete mít pohodlně natažené kabely, které nikde nevisí? Omotejte je kolem pružinek z propisky nebo kovových drátků a nalepte neodymové magnety na jejich rozvod. Budou držet jako přibité nebo spíš zmagnetizované.

Vadí vám poházené nářadí na kdejakém místě v dílně? A nechce se vám pracně probíjet zeď hřebíky a nářadí navěšovat? Prostě nalepte ozdobné neodymové magnety na zeď a nářadí nechte levitovat. Pěkně se vyjímá a každý kutil vám bude tento praktický a ozdobný nápad závidět. A napodobovat.

Stejně budou držet závěsy při sobě a můžete je kdykoliv od sebe oddělit místo pracného rozvazování mašliček. V kuchyni můžete umístit magnety na jakoukoliv plochu a pomocí hrníčků nikdy nemít rozsypané koření. A víte, že můžete kovové uzávěry od piva „zavěsit“ na neodymový magnet, který přilepíte v ledničce na přihrádku? Už nikdy nevypění. A vy také ne.

Neodymové magnety tak ušetří čas i nervy. Jsou praktickým a často neviditelným pomocníkem, který nikdy nezklame. S magnetem je život snadný a příjemný. A velice praktický.   

Malé magnetické kuličky Neocube si získaly srdce a zájem všech příznivců kreativní zábavy. Poskytují nepřeberné množství možností, jak je poskládat. Zároveň je kdykoliv možné měnit jejich tvar a uplatnit vlastní vynalézavost. Náramky z Neocube jsou velice estetické a neobvyklé. Z Neocube lze sestavit pyramidy, figurky, jehlany, desky, domino a mnoho dalších předmětů.

Hraním s Neocube se procvičují i motorické prvky organizmu a koordinace paměti a zvyšuje míra kreativity. Člověk často zapomene na čas i tvar, který původně zamýšlel vytvořit. Uplatněním svých myšlenek a šikovnosti pak Neocube získává různorodé tvary a formy, které mohou, ale nemusejí připomínat již vytvořené lidské stavby a výtvory. Co když se ale tvůrce nechá příliš unést? Jak dostane zpět Neocube do tvaru kostky?

Na složení Neocube do rozměrů 6x6x6 cm stačí tak dvě minuty. Ale pro začátečníka je někdy těžké odhadnout sílu magnetizmu. Nejlepší metodou je postupné skládání kuliček do kruhu a vytváření postupných pater, tedy vytvoření válce. Kuličky se v jednotlivých „patrech“ skládají vždy do protipohybu, až vznikne dlouhá kuličková trubka. Ta se rozdělí na tři stejně dlouhé válečky. Dva stejně vysoké a široké válce se přitisknou k sobě, až vznikne rovná plocha o 4 patrech. Nakonec se přitlačí i třetí válec a tím se vytvoří krychle – tedy zpětně kostka Neocube.

Při hrách s kostkou Neocube tak nemusíte bránit svojí fantazii při vytváření jakýchkoliv tvarů a forem. Návrat do původní podoby je jednoduchý a po prvním složení zpět již pro nikoho nebude problém kostku rozkládat a skládat podle libosti. A tak neodymové magnety rozšiřují i náš tvůrčí potenciál.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

      

Neocube – jak zase vytvořit kostku

Malé magnetické kuličky Neocube si získaly srdce a zájem všech příznivců kreativní zábavy. Poskytují nepřeberné množství možností, jak je poskládat. Zároveň je kdykoliv možné měnit jejich tvar a uplatnit vlastní vynalézavost. Náramky z Neocube jsou velice estetické a neobvyklé. Z Neocube lze sestavit pyramidy, figurky, jehlany, desky, domino a mnoho dalších předmětů.

Hraním s Neocube se procvičují i motorické prvky organizmu a koordinace paměti a zvyšuje míra kreativity. Člověk často zapomene na čas i tvar, který původně zamýšlel vytvořit. Uplatněním svých myšlenek a šikovnosti pak Neocube získává různorodé tvary a formy, které mohou, ale nemusejí připomínat již vytvořené lidské stavby a výtvory. Co když se ale tvůrce nechá příliš unést? Jak dostane zpět Neocube do tvaru kostky?

Na složení Neocube do rozměrů 6x6x6 cm stačí tak dvě minuty. Ale pro začátečníka je někdy těžké odhadnout sílu magnetizmu. Nejlepší metodou je postupné skládání kuliček do kruhu a vytváření postupných pater, tedy vytvoření válce. Kuličky se v jednotlivých „patrech“ skládají vždy do protipohybu, až vznikne dlouhá kuličková trubka. Ta se rozdělí na tři stejně dlouhé válečky. Dva stejně vysoké a široké válce se přitisknou k sobě, až vznikne rovná plocha o 4 patrech. Nakonec se přitlačí i třetí válec a tím se vytvoří krychle – tedy zpětně kostka Neocube.

Při hrách s kostkou Neocube tak nemusíte bránit svojí fantazii při vytváření jakýchkoliv tvarů a forem. Návrat do původní podoby je jednoduchý a po prvním složení zpět již pro nikoho nebude problém kostku rozkládat a skládat podle libosti. A tak neodymové magnety rozšiřují i náš tvůrčí potenciál.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Neocube – hračka i poučení

Neodymové magnety dokáží pobavit děti i dospělé. Vypadají jako nevinná hračka pro malé zvědavce. Ale nenechají v klidu ani žádného zvídavého jedince. Z malých kuliček je možné okamžitě postavit a zformovat řadu předmětů, které drží pohromadě a jsou elegantní a technicky pohledné.

Magnetická stavebnice Neocube obsahuje barevné nebo jen šedé kuličky o průměru 5 milimetrů. Kuličky spolu drží jako přivázané, ale jejich tvary lze donekonečna měnit, přeskupovat a nikdy nedojde k deformaci.

Z Neocube se dají vytvářet zvířata, geometrické tvary v 3D, podložky i architektonické a dekorativní prvky. Malé kuličky podporují kreativitu a fantazii. Pomáhají příjemně strávit čas, až je obtížné se od nich odtrhnout. Což nemá na svědomí jen jejich silný magnetizmus, ale geniální jednoduchost jejich využití, komplexnost a variabilita.

Také magnetické kuličky Neocube podléhají fyzikálním zákonům. Existují dvě možnosti skládání – paralelní a střídavá. Při paralelním řazení klasicky přiléhá severní pól k jižnímu. Toto spojení je dost pevné, ale větší pevnosti se dosáhne střídavým propojováním. Dvě řady magnetických kuliček nepřiléhají menší plochou k sobě, ale jsou umístěny do mezer mezi póly. Takto spojené kuličky je téměř nemožné náhodně oddělit.

Mistři Neocube dokáží z kuliček vytvořit dominové efekty, kdy řetězové dráhy se na dálku vzájemně propojují a postupně ovlivňují. Přes celý byt tak můžete zapnout topinkovač, vypnout nebo přeladit rádio nebo posunout jakýkoliv předmět. S Neocube a jejími možnostmi se nekladou meze fantazii a prostý mechanický efekt působí atraktivně až neuvěřitelně.

Magnet znovu ukazuje svoji sílu a možnosti překvapivých řešení. Dokáže nejen vytahovat ukryté předměty, ale pobavit svými vlastnostmi a donutit využívat paměť i kreativitu.  

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Na jakých materiálech nejlépe drží magnet?

Co je lepší? Když drží magnet na kovu nebo na jiném magnetu? Na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět. Záleží na přídržné síle. Platí ale, že stejně velké magnety se přitahují jako magnet a kov, který je přibližně dvakrát tak velký. Takže magnet bude jiný magnet přitahovat lépe, ale na velikosti opravdu také záleží. A pokud je mezi ocelí a magnetem mezera? Pak je magnet skutečně silněji přitahován.

A drží vůbec magnet stále? Neztrácí na přitažlivosti jako člověk věkem a stárnutím? Neodymový magnet je v našem lidském pojetí času trvale magnetický. K tomu, aby ztratil takzvanou koercivní sílu, což je síla odmagnetizování, je potřeba působení velkých teplot nebo dlouhodobé vystavení silnému magnetickému poli. Ani jeden z případů však v běžných podmínkách nenastává, a tak je neodymový magnet prakticky stále magnetický.

Takže magnet drží výborně na jiném magnetu i na kovové ploše či předmětu. Neodymový magnet je velice silný, a tak může být mezi ním a prostorem, kde má být zachycen, řada překážek. Mohou to být různé fólie, které se z důvodů praktických i estetických na magnety či plochy osazují. Neodymový magnet působí podle svojí síly i přes dřevo nebo jiné přírodní materiály.

Magnetická barva, kterou je natřená nějaká podložka z nekovového materiálu, také udrží magnet na místě. Takže každý materiál může být při správném upotřebení a přizpůsobení opatřen neodymovým magnetem. U složitějších postupů a v namáhavých prostředích se však musí přitažlivost změřit a vypočítat.

Magnety tedy drží za vhodných podmínek na různorodých místech a předmětech. Neztrácejí svoje magnetické vlastnosti, pokud nejsou vystaveny extrémním podmínkám. Opatřit si magnet tak není krátkodobá, ale trvalá investice, která prokazuje svoje vlastnosti stále.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

 

Magnetický Prunk – levitující muž

Dokonalý muž musí být něco mezi princem a ohromujícím mužem s dokonalou chůzí, který jakoby se vznášel. Musí poznat nesnesitelnou lehkost bytí a to doopravdy a nejen ve své duši, ale i ve svém těle. Vlastně i tělo PRUNKa, tedy složeniny slov „prince“ a „hunk“ je neobyčejně povznášejícím pojmem.

Levitace nás stále ohromuje. Vznášení se nad zemí a překonání gravitace je úkazem odporujícím přírodním zákonům. Ale jen v naší mysli, protože jsme zvyklí na zcela jiné úkazy a překonávat zemskou tíži umíme jen technickými prostředky, které vidíme. Magnetizmus ale vidět není.

Možná místo doby počítačové budeme jednou mluvit o době magnetické. Jen magnety mají nevýhodu, že nejsou vidět, i když by se bez nich dnešní technika vůbec nedokázala obejít. Levitující muž tak nemusí splnit příliš mnoho nároků. Síly, které ho nadnášejí, musejí být silnější než gravitace a prostor musí zajišťovat stabilitu, aby nedošlo k převrácení nebo sklouznutí v místech menšího magnetického pole.

Dnes tedy mohou lidé překonávat gravitaci s pomocí silných magnetů. Neodymové magnety mají malou hmotnost, ale velkou magnetickou sílu. Maglev, tedy vlak, který se pohybuje nad povrchem země, využívá magnetů k nadnášení a také CERN musel využít magnetického pole k urychlování částic.

Vznášení nad povrchem země tak není ani utopií, ani nějakým paranormálním jevem. Vychází z pravidel magnetizmu, kdy magnetem je samotná země a stejný pól se vzájemně odpuzuje. Tím vzniká „vznášení“, které mohou využívat lidé, ale i předměty. Existuje řada propagačních akcí nebo vznášejících se věcí, které dokládají, že vlastnosti magnetů jsou stále nedoceněné a nevyčerpané.   

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Magnetické vychytávky pro řemeslníky

Doba řemeslná ještě dávno neskončila. Naopak řemeslo vstoupilo do všech domácností. Český národ je národem kutilů a každý muž se někdy oddal svému domácímu řemeslu tak, že neslyšel výzvy manželky ke konzumaci jídla nebo návratu do rodinné reality. Neopominutelnou roli v jeho zaujetí hrály a dnes ještě více hrají magnety a jejich užití v profesionálním i kutilském řemesle.

Magnetické uzávěry zajišťují nedobytnost tašek a kabelek. A zaručí, že žádný nástroj nevypadne nečekaně z brašny.

Ruční magnet s páskem konečně ochránil ruce před nepříjemnými oděrkami. Zvedání kovových plátů a desek se stalo příjemným, bezpečným a pohodlným.

Vyprošťovací magnet pomůže najít dávno ztracené kovové předměty, zapadlé nářadí, šrouby a náramky, aniž by bylo nutné rozebrat dřez nebo kuchyňskou linku. Síla magnetu a přizpůsobivost poloze i okolí dovoluje dostat se do opravdu miniaturních míst a vytáhnout i malé, zapadlé věci.

Také montérky s mnoha kapsami nejsou tak tradiční a nezbytnou součástí řemeslné image jako dřív. Nahradil je jednoduchý magnet na opasku, který nejen dobře drží třeba kleště, ale je i viditelný a není nutné si prohledávat všechny kapsy.

Magnetický metr nejen přesně měří, protože se pevně opře o měřenou plochu, ale nespadne a nesloží se nečekaně zrovna ve chvíli, kdy má vydat údaj o měřeném předmětu.

Držák šroubů z magnetu ušetří nervy s hledáním šroubů a náklady na pořizování nových a nových šroubů, které se záhadně poztrácely během manipulace s miskami nemagnetickými. A magnet na šrouby umístěný na zápěstí zase zabrání pachuti v ústech při běžném způsobu „využívání“ úst k podávání hřebíků a šroubků.

Magnetický držák hrnků zase uvolňuje místo v regálech a na kuchyňských linkách. Stačí si držák připnout k lednici, regálu nebo zahradnímu nábytku a hrnek má svoje výhodné a nepřehlédnutelné místo. Osvěžení řemeslníka pak bývá mnohem méně dramatické, než při volně ležícím hrnku plném horké kávy.

A pokud snad nemáme a potřebujeme z dřevěné plochy udělat magnetickou, není nutné vyměnit celý dřevěný nábytek. Stačí použít magnetickou barvu. Pro řemeslníka magnetické pomůcky znamenají úlevu v jeho činorodé práci, bezpečnost, komfort a mnohem více pohodlí, aby se mohl věnovat svému koníčku a ještě mu zbyl čas na rodinu.

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Magnetické separátory

Z řady směsí a materiálů při výrobě i třídění odpadů je nutné odstranit kovové částice. Magnetické separátory nacházejí využití u sypkých i tekutých materiálů, s různými vlastnostmi a složením směsí, při odstranění kovového prachu a to i během dopravy směsi nebo při výrobě.

Většina tekutin a zvláště maziv je znečištěna drobnými kovovými a magnetickými nečistotami. Ať už jsou to oleje z aut nebo strojní výroby, je třeba oddělit tekutinu od kovových příměsí. K tomu se používají kvalitní a účinné magnetické separátory. Mohou být ruční nebo automatické Separátor dokáže čistit tak, že nedochází ke shrnutí nečistot do kapaliny proudem tekutiny. A také magnety jsou v obalech, takže nehrozí jejich znečištění nebo poškození.

Ze sypkých směsí mohou být separovány kovové nečistoty pomocí deskových nebo rotačních zařízení. Jsou osazeny silnými magnety a dokáží precizně vyčistit různé druhy materiálů a směsí. Nad pásový dopravník se k oddělení kovových částic umísťují magnetické desky. Separátor může být mechanický nebo automatický a existuje také bubnový separátor, jehož velkou výhodou je umístění mimo dopravník. A dokonce lze oddělit od sebe navzájem nemagnetické a magnetické kovové materiály.

Na míru se také sestavují celé třídící linky, které jsou navrhovány přesně podle parametrů zákazníka. Oddělují tak různé druhy magnetického a nemagnetického materiálu a separují také kovové součásti a příměsy podle různých parametrů jako je velikost a druh materiálu. Použití magnetických separátorů je jednoduché, snadno se instalují a přitom poskytují neocenitelnou a nezastupitelnou pomoc při třídění.   

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

Magnetické rohože

Základní a nejdůležitější vlastností magnetické rohože je zabránění průniku kovových nečistot do jiných prostor, kde musí být zachována přísná pravidla čistoty a hygieny. Kov se v různých formách dostává na povrch šatů, podrážky a povrch bot. Právě boty jsou největším znečišťovatelem prostor, protože na sebe tlakem a přilnavostí váží malé kovové částice.

Magnetická rohož dokáže zabránit kovovému znečišťování. Skládá se ze dvou částí. Dolní část je osazena silnými neodymovými magnety, které přitahují všechny kovové úlomky a fragmenty. Horní část má snímatelnou fólii, která je také opatřena permanentními magnety. Při čištění a dokonce i při průchodu přes magnetickou rohož přitáhnou silné magnety kovovou nečistotu na folii, kde je udrží slabší magnet. Odnímatelná folie se pak zvedne a snadno vyčistí, aniž by na ní zůstávaly přichycené zbytky kovů.

Magnetické rohože a magnetické zóny se využívají v náročných provozech, kde je třeba oddělit například potravinovou oblast od obráběcí. Tedy dílnu s nářadím, garáž a řeznický provoz. Magnetické rohože mají různé stupně síly a přilnavosti. Podle potřeby se mohou různě využívat a kombinovat při vstupu do oddělených provozních zón.

Rohoží a jejich využití si málokdy všimneme. Pryč je ovšem doba ušmudlaných a věčně špinavých hadrů u dveří. Moderní magnetické rohože nebo zóny zachycují mnohem větší množství nečistot a přispívají tak k větší kvalitě výrobků a snadnějšímu úklidu průmyslových prostor.

Ideální variantou magnetické rohože je silná, delší rohož, která pokrývá větší prostor před vstupem do objektu. Šetří tak peníze a nutí pracovníky k samovolnému čištění. Přitom nevyužívá jen tření, ale magnetické vlastnosti neodymových částic, obsažených v obou dílech magnetické rohože. Prodej rohoží a jejich vlastnosti pak lze upravit podle potřeb zákazníka a jím vytěžovaného prostoru.

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Magnetické přípravky pro sběrné suroviny

Sběrné suroviny a práce s kovem – to jsou dva neoddělitelné pojmy. Jak ale rozpoznat kov v hromadě sutin? A jak oddělovat kovové nečistoty? Třídění a separace kovů se díky magnetům značně změnila a ulehčila.

Kuželový třídící magnet kyvadlový je vyroben ze speciální oceli a příjemně se drží. Má nízkou hmotnost, ale silnou magnetickou přitažlivost. Díky madlu se dá držet pohodlně v jedné ruce a kývavým pohybem vytahovat jakékoliv kovové části. Dostane se do úzkých prostor například v motorech vozidel a vytahování kovových dílů je jednoduché a účinné díky silnému neodymovému magnetu. 

Kuželový třídící magnet s řetízkem se snadno připevní k pracovnímu oděvu. Nehrozí tak ztráta a zároveň se zvyšuje pohodlí při práci s kovy. Řetízek je vyroben z mědi a opatřen karabinou. Třídící magnet slouží především k ověření přítomnosti kovů a kovových součástí.

Magnetická testovací tyč se vyrábí ve dvou průměrech – 20 a 30 milimetrů. Slouží k odstraňování kovově-magnetických nečistot. Její použití je univerzální a velmi jednoduché. Stačí přejíždět po materiálu, který obsahuje kovové nečistoty a silný neodymový magnet je posbírá a přitáhne na sebe. Od tyče se pak oddělí vytažením plastového madla a oddělením o kruhový kotouč na testovací tyč. 

Supersilný třídící magnet je opatřen samariovým magnetem. Detekuje z různých materiálů kovový obsah, aby bylo možné i na dálku určit, zda obsahuje kovy. Tím se předchází podvodům při prodeji různých materiálů a výkupu surovin. Je odolný proti korozi a lze ho používat i ve vodě.

Supersilný třídící magnet UP je vybaven ergonomickým madlem. Zvyšuje tak pohodlí obsluhy při dlouhodobé práci, ale zachovává si sílu a všechny vlastnosti samariového magnetu – tedy vysokou přitažlivost a odolnost proti vlivům vlhkosti.

Ve sběrných surovinách se také využívají sběrné metly. Mohou být vyrobené z feritových nebo neodymových magnetů. Existují ruční nebo i tažné varianty například za vozidlo. Umožňují sběr hřebíků, špon a brusného prachu z ploch a vnějších i vnitřních prostor. Zabraňují tak úrazům a defektům gumových částí – například kol aut.

Všechny magnetické přípravky a úklidové prostředky jsou kvalitními pomocníky nejen při výkupu šrotu, ale zjednodušují práci a napomáhají i k čistotě pracoviště.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Magnetická miska – skvělý pomocník

S magnetickou miskou se žádný kovový materiál nerozsype. Odpadá hledání a sbírání hřebíků a šroubů po podlaze a vytahování z nepřístupných prostor. Magnetická miska je jednoduchý, ale výhodný a levný pomocník každého, kdo chce mít pořádek a přehled.

Magnetická miska udrží předměty v misce i při úplném vyklopení a při pohybu. Silný neodymový magnet je umístěn z vnější strany na dně misky. Tím zároveň zajišťuje také její stabilitu. Misky se prodávají v různých provedeních, barvách a často s umělohmotným potahem.

Účelem magnetické misky je nejen udržení předmětů na jednom místě, ale také jejich přehledné rozmístění. Šrouby různých velikostí a typů mohou být v misce odděleny a také postaveny do svislé polohy, takže jsou ihned k použití. Odpadá tak zdlouhavé hledání a třídění různých šroubů a hřebíků.

Magnetická miska zafixuje a posbírá i malé kovové předměty jako jsou špendlíky. Přitom působí poměrně malou silou a předmět v misce je snadné vyjmout a použít. Rozmanitost misek je předurčuje k širokému uplatnění. Misky nepadají z regálů, mají pevný základ a drží na různých podkladech.

Misky se vyskytují v různých barvách, tvarech, provedeních a velikostech. Každý si může vybrat jemu padnoucí misku podle účelu a způsobu využívání. Stačí si podle materiálu porovnat velikost a objem misky, aby splňovala požadovaný účel. V různých variantách se nabízejí funkční provedení a velikosti vhodné na jakékoliv nářadí i kancelářské potřeby. Magnetická miska tak šetří čas, peníze a hlavně nervy kutila i profesionálního řemeslníka. 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Magnetická dvířka

Magnety nejen umožňují překonání gravitace nebo čištění prostor. Jsou zároveň nezbytným a funkčním prvkem všech obkladů. Pryč je doba, kdy v jednolitém obkladu čněla kovová dvířka s otáčecím zámkem. Magnetická dvířka zapadají pod obklad, nejsou vidět a navíc se snadno otvírají.

Magnetická dvířka kopírují všechny velikosti dlaždic a obkladů. Ty se na ně snadno přilepí a vyplní tak plochu, aniž by narušovaly dekorativní vzhled místnosti. Jejich použití je mnohostranné, mohou zakrývat a zároveň umožňovat přístup k uzávěrům vody, plynu nebo k tajným či neviditelným místům, která mají být skryta návštěvníkům.

Využití magnetických dvířek je mnohostranné. Používají je řemeslníci ve svých dílnách, uplatnění najdou v hotelových a ubytovacích zařízeních, v průmyslových objektech a všech typech domácností. Pevně drží a nemají vůli, která by způsobovala jejich vyčnívání. Časem neztrácejí svoje vlastnosti, nereznou a nemění svůj tvar.

Vyjmutí dvířek nebo otevření zvládne každý člen domácnosti. Zároveň se dvířka dobře udržují a nemění vzhled ani po letech užívání. Jsou odolné proti mechanickému poškození, a tak často vydrží déle než samotný obklad. O jejich oblibě svědčí stále rostoucí použití a ústup klasických železných dvířek s obtížným otevíráním a vzhledem, který kazí celkový dojem z obkladu.

Magnetická dvířka jsou jednoduchým instalačním prvkem. Jejich cena je nízká a uplatnění široké. Nejsou na ně téměř žádné reklamace a díky jednoduchosti ani nevznikají žádné následné problémy po instalaci. A spokojenost zákazníka je hlavním kritériem úspěšnosti tohoto funkčního a estetického prvku každé místnosti s kvalitním a moderním obkladem.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

  

Magnetická barva – její přednosti

 

 

  

Pro podklad jakéhokoliv materiálu je vhodným a praktickým pomocníkem magnetická barva. Tím se dosáhne „zmagnetizování“ plochy i na materiálech, které by jinak neměly magnetické vlastnosti. Magnetickou barvu je možné přetřít jinou krycí barvou, aniž by ztratila svoje vlastnosti. Zároveň se dosáhne požadované barvy natírané plochy.

Magnetická barva zajistí vlastnosti plochy podobné magnetické tabuli. Takto natřené plochy potom slouží k dobré fixaci různých předmětů a magnetů. Plochu lze nahýbat, aniž by došlo k nepředpokládanému posunu věcí. Rozložení magnetických věcí na stole zůstává stejné a není třeba zajišťovat žádnou další fixaci.

K použití na plochách natřených magnetickou barvou se požívají neodymové magnety s přilnavostí 40 N a vyšší. Magnetická barva obsahuje kovové částice, aby magnet dobře přilnul. Její základní barva je šedá. Proto slouží jako podklad a na ni se nanáší jiná barva podle přání zákazníka. Může se obrousit, aby další nátěr dobře držel. Barva je bez zápachu a štětce lze omýt vodou.

Magnetické barvy najdou využití nejen v interiérech. Používají se také jako venkovní nátěry plotů, branek a dokonce i zdí. Mají vysokou přilnavost a dlouhou trvanlivost. Na zdech slouží k uchycování magnetických podložek například k označení domu nebo přístupu k vodě, plynu nebo jiným zařízením. Magnetická barva tak našla mnohostranné uplatnění při vybavení kanceláří, provozů, domácností a veškerých staveb.

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

 

Magnet fishing

Hledání i zábava. Magnetický rybolov se stal užitečnou činností a zároveň rozptýlením. Spojuje nadšení s dobrodružstvím a je vhodný pro všechny generace. S pomocí magnetu se čistí rybníky, řeky a studny. Používá se pro hledání podzemních úkrytů s kovovými předměty, k vytažení starých zařízení, trezorů s tajuplným obsahem i k hledání starých a dávno zapomenutých pokladů.

Magnet přitahuje nejen předměty z kovu, ale i nadšené obdivovatele přírody, lesů, vod a strání. Již dávno nechodí po polích jen hledači min, kteří byli průkopníky podzemního hledání zdrojů kovu. Od dětí až po profesionální hledače starých předmětů, se zábava i prospěšnost šíří všemi věkovými kategoriemi.

Stále častěji se vyskytují u vody trochu zvláštní rybáři, kteří „nahazují“ silný vlasec s kovovým předmětem. Narozdíl od tradičních rybářů pak nejsou zklamáni, když vytáhnou kus šrotu nebo starý hrnec. Tam, kde si rybář zanadává a znovu nahazuje vlasec s návnadou, magnetický lovec pečlivě třídí a prohlíží svůj úlovek. Co kdyby?

Velmi často se lovcům s magnetickým nářadím daří nalézat staré mince, truhly, klíče, šrouby a také zlaté a stříbrné předměty. A pokud nenajdou nic, co by utišilo jejich hlad po dobrodružství a zbohatnutí, alespoň vyčistí zem a vodní zdroje od pevného znečištění. Tam, kde je rybář zklamán ze starých trubek, lovec magnetů ví, že pomohl přírodě a zajistil větší bezpečnost náhodným plavcům a houbařům.

Magnet fishing je tak zdrojem zábavy, užitku a příjemně i užitečně stráveného času. Pomáhá přírodě a zabaví každého, kdo chce strávit čas napínavou hrou, mnohdy spojenou se ziskem a vždy prospívá okolí. Není draze vykoupen loveckým lístkem, zklamáním z úlovku a neodbytným porybným. Magnet prostě přitahuje věci živé i neživé.     

 

Lov magnetem vrací naše myšlenky do minulosti. Magnet fishing je zdrojem fantazie a cestou do historie. Každý nález v nás probudí nepřebernou míru úvah a spekulací. Jak se ocitl neotevřený trezor ve vodě? Komu patřilo brnění a kdo používal staré příbory? Kde jsou majitelé mincí, proč je schovávali a proč si je nevyzvedli?

Magnet fishing spojuje i rodiny. Na začátku byla nedůvěra v házení magnetu do vody. A nakonec si mohla rodina Knewstubových otevřít vlastní střelnici. Nejzajímavější byly nálezy trezorů. Jeden byl sice prázdný, ale další obsahovaly vzácné předměty.

Český magnet fishing zaznamenal řadu bizarních objevů. Často s kriminálním podtextem. V řekách se dají objevit staré zbraně, které mohou pocházet z trestné činnosti. Také otevřené tresory už pachatelé nepotřebovali, a tak je po vyloupení obsahu poslali na dno řeky. Ovšem ani „sportovci“ nezahálejí a pletou si vodní kolo s obyčejným. A socha Venuše?

Nebo sdílení podvodních skútrů? Asi nový způsob podnikání. Nebo si jen majitel chtěl ušetřit za mycí prostředky?

V Groningenu také rádi parkují kola pod vodou. Mají pak méně starostí s parkováním u stojanů. Nebo si cyklista chtěl dát podvodní expresso?

A nejdražší nález roku 2018? Stačí prosekat díru v ledu a lovit. Ale díra je na takový nález malá.

Magnet fishing je objevování nečekaného. Nejdřív zachycení, potom vytahování a napětí. Dokud je magnet ve vodě, nikdo netuší, zda se vynoří zrádná mina, zbraň, dopravní prostředek, mince nebo cokoliv zajímavého. A bude se dělit poklad, zkoumat minulost nebo hádat, jak se takový nález mohl ocitnout ve vodě?

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

  

 

Magnet fishing – ztráty a nálezy

Lov magnetem vrací naše myšlenky do minulosti. Magnet fishing je zdrojem fantazie a cestou do historie. Každý nález v nás probudí nepřebernou míru úvah a spekulací. Jak se ocitl neotevřený trezor ve vodě? Komu patřilo brnění a kdo používal staré příbory? Kde jsou majitelé mincí, proč je schovávali a proč si je nevyzvedli?

Magnet fishing spojuje i rodiny. Na začátku byla nedůvěra v házení magnetu do vody. A nakonec si mohla rodina Knewstubových otevřít vlastní střelnici. Nejzajímavější byly nálezy trezorů. Jeden byl sice prázdný, ale další obsahovaly vzácné předměty.

Český magnet fishing zaznamenal řadu bizarních objevů. Často s kriminálním podtextem. V řekách se dají objevit staré zbraně, které mohou pocházet z trestné činnosti. Také otevřené tresory už pachatelé nepotřebovali, a tak je po vyloupení obsahu poslali na dno řeky. Ovšem ani „sportovci“ nezahálejí a pletou si vodní kolo s obyčejným. A socha Venuše?

Nebo sdílení podvodních skútrů? Asi nový způsob podnikání. Nebo si jen majitel chtěl ušetřit za mycí prostředky?

V Groningenu také rádi parkují kola pod vodou. Mají pak méně starostí s parkováním u stojanů. Nebo si cyklista chtěl dát podvodní expresso?

A nejdražší nález roku 2018? Stačí prosekat díru v ledu a lovit. Ale díra je na takový nález malá.

Magnet fishing je objevování nečekaného. Nejdřív zachycení, potom vytahování a napětí. Dokud je magnet ve vodě, nikdo netuší, zda se vynoří zrádná mina, zbraň, dopravní prostředek, mince nebo cokoliv zajímavého. A bude se dělit poklad, zkoumat minulost nebo hádat, jak se takový nález mohl ocitnout ve vodě?

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Magnet fishing a popularita

Často jsme v žebříčcích popularity na dost nízkých příčkách. Malé platy, dlouhá pracovní doba a nekonečné splácení hypoték – to je nepříjemná realita. Statistiky zachraňuje pití piva a kupodivu i magnet fishing – magnetický rybolov. V rybaření jsme také vysoce nad průměrem, ale lovci s magnety zdaleka předběhli celý svět.

Kde se můžeme pochlubit, že jsme s velkým náskokem zvítězili nad Velkou Británií, USA, Kanadou a Austrálií? Ve fotbale určitě ne. Ani naši východní sousedé Slováci nestíhají vylovit tolik kovů z půdy a vody jako my. Přitom magnet fishing je nejen dobrodružství a nadýchání se čerstvého vzduchu, ale loterie s mnohem větší šancí na výhru než jiná hazardní hra. Téměř vždy se objeví předmět z kovu, a pokud zrovna z hledače pokladů neudělá milionáře, určitě pomůže přírodě zbavit se ekologické zátěže.

V tomto magnetickém maratonu předbíháme svět o celé kolo a dokonce o kola tři. Nad Velkou Británií vítězíme s téměř trojnásobnou oblibou magnetického lovu předmětů. Také Slovensko porážíme rozdílem třídy. Nejvíce lovců pokladů a zároveň ekologů se dá potkat ve Středočeském kraji, následuje Vysočina a Plzeňský kraj.

Proč je magnet fishing tak populární? Navazuje na turistické tradice, které dál rozšiřuje. Turista objevuje nová místa a zlepšuje svoji kondici. Lovec magnetů k tomu navíc přidává napětí z možného nálezu, užitečnost pro okolní prostředí a naději, že jednou se stane milionářem bez znalostních soutěží a vkládání stále dalších peněz do sázenek a tiketů.

A výhody? Jednou koupené zařízení se stále používá a lovec nepotřebuje návnady. Vody, lesy a louky jsou jeho revírem, který může mapovat a sledovat stále znovu. Neunikají mu tak krásy přírody, je stále v pohybu, aby občas pocítil příjemné napětí. Proto je Česká republika velmocí magnet fishingu  a její pozice bude ještě řadu let neotřesitelná.    

Svět kapalin je velmi různorodý. Tekuté materiály mají jednu skvělou vlastnost, že nedrží tvar a mohou být umístěny volně, do nádob a na špatně přístupná místa. Mohou vyplňovat prostor a mohou téci i do kopce. Bez přehánění…

Ferrofluid je suspenze, kterou tvoří nanočástice z magnetických materiálů – většinou hematit nebo magnetit. Magnetické částice se z vlastní tekutiny – většinou oleje, nemohou uvolnit a respektují tak magnetické vlastnosti okolí. Stačí tedy umístit magnet na vyvýšené místo a ferrofluid k němu do kopce doteče.

Využití ferrofluidu je rozmanité. Díky olejovému základu může být umístěn na plochách, kde by běžný olej stékal a nedržel. Zafixován je magnetickými nanočásticemi, takže ani nepoškozuje povrch předmětu, na který byl umístěn.

Ferrofluid je dobrým vodičem tepla. Proto bývá použit u zahřívaných částí jako chladicí kapalina. Přitom je stabilní a drží na vybraných místech. Užívá se v silně namáhaných dílech a součástkách, kde nahrazuje příliš často měněné oleje a kapaliny.

Přilnavost na omezeném prostoru předurčuje ferrofluid k velkému využití v řadě průmyslových oborů. Svoji nezastupitelnou roli, i přes vysokou cenu, si našel v magnetických obvodech mezi kmitací cívkou a pólovými nástavci.

Ferrofluid má technické i zábavné využití. Jeho magnetizmus je trvalý a nezmenšuje se. Dá se nanášet do malých prostor. Při rozlití na povrch předmětu ukazuje přesné rozvrstvení magnetických siločar. A při domácích pokusech se kapalina dostane do míst, která jsou výše položená a teče tak do kopce. Přináší tedy užitek i radost z poznání a příjemnou zábavu s vlastnostmi magnetů. 

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

 

 

 

Ferrofluid

Svět kapalin je velmi různorodý. Tekuté materiály mají jednu skvělou vlastnost, že nedrží tvar a mohou být umístěny volně, do nádob a na špatně přístupná místa. Mohou vyplňovat prostor a mohou téci i do kopce. Bez přehánění…

Ferrofluid je suspenze, kterou tvoří nanočástice z magnetických materiálů – většinou hematit nebo magnetit. Magnetické částice se z vlastní tekutiny – většinou oleje, nemohou uvolnit a respektují tak magnetické vlastnosti okolí. Stačí tedy umístit magnet na vyvýšené místo a ferrofluid k němu do kopce doteče.

Využití ferrofluidu je rozmanité. Díky olejovému základu může být umístěn na plochách, kde by běžný olej stékal a nedržel. Zafixován je magnetickými nanočásticemi, takže ani nepoškozuje povrch předmětu, na který byl umístěn.

Ferrofluid je dobrým vodičem tepla. Proto bývá použit u zahřívaných částí jako chladicí kapalina. Přitom je stabilní a drží na vybraných místech. Užívá se v silně namáhaných dílech a součástkách, kde nahrazuje příliš často měněné oleje a kapaliny.

Přilnavost na omezeném prostoru předurčuje ferrofluid k velkému využití v řadě průmyslových oborů. Svoji nezastupitelnou roli, i přes vysokou cenu, si našel v magnetických obvodech mezi kmitací cívkou a pólovými nástavci.

Ferrofluid má technické i zábavné využití. Jeho magnetizmus je trvalý a nezmenšuje se. Dá se nanášet do malých prostor. Při rozlití na povrch předmětu ukazuje přesné rozvrstvení magnetických siločar. A při domácích pokusech se kapalina dostane do míst, která jsou výše položená a teče tak do kopce. Přináší tedy užitek i radost z poznání a příjemnou zábavu s vlastnostmi magnetů. 

 

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

 

Dva póly jednoho magnetu

A který je který? K určení stačí chytrý telefon. Magnetický držák pak bude skutečně přitahovat tak, jak se protiklady přitahují. Stačí použít jednoduchou aplikaci, která bezpečně rozpozná severní i jižní pól.

Chytrý telefon má z důvodu určování světových stran magnetometrický senzor. Tento pojem znamená, že telefon poskytuje svému majiteli kompas a zároveň jím lze měřit sílu magnetické indukce a určit póly.

V angličtině platí N pro severní pól a S pro pól jižní. Pro určení pólu je vhodné stáhnout si aplikaci KJ Pole ID. Kromě určování polarity, aplikace upozorňuje na příliš blízko umístěné magnety, které mohou poškodit zařízení. Přibližováním a oddalováním námi zvoleného magnetického prvku se pak určí přesně jeho jižní a severní pól.

Pro zařízení s operačním systémem Android existuje také řada aplikací. Sensor Kinetics je jednou z nejznámějších a podobně jako KJ Pole ID bezpečně určí polaritu. Pokud chcete zjistit, zda má chytrý telefon senzor pro určení pólu, pomůže aplikace Senzory Toolbo, Sensors Multitool nebo jiné appky, které najdou a prověří i další senzory – například teploměr, GPS, WiFi, měření světla a další parametry.

Magnetické póly se v aplikacích určují podle osy x a y. Pokud je hodnota x v plusu a y v mínusu, pak telefon míří k severnímu magnetickému pólu a naopak x v mínusu a y v plusu znamená, že telefon míří k jižnímu pólu magnetu.

Určování pólů magnetu má svoje široké praktické uplatnění. Při magnetickém fishingu samozřejmě nemůžeme ovlivnit, jakým pólem magnet zachytí kovový předmět. Magnet však sám reaguje na opačný pól značnou přitažlivostí a tudíž napomáhá přirozeně k „přitažení“ předmětu.

A co přinesl magnetismus lidstvu? Nejprve se magnetismus vykládal jako spojení nadpřirozených či okultních sil nebo jako přitahování suchých a vlhkých částí. Hlavním hybným momentem k poznání magnetismu byla výroba a využití magnetu k určování zemského pólu. Až s poznáním elektromagnetické indukce byly popsány účinky přitahování opačných pólů. V dnešní době víme, že magnetizmus je vyvolán pohybem elektronů v magnetu a že magnet fishing přitahuje nejen svými fyzikálními vlastnostmi, ale i lidskou zvědavostí.    

Navštivte také:

Superpřeklad.cz

Konec exekucí

English translation

Levné právní služby

Transfery

Levná pouzdra na mobily

Pro tento druh oslovení širokých mas se vžil pojem PR – tedy public relation. Vztahy s veřejností jsou však spíše vztahy s robotickými programy. Pojem PR článek sice také znamená článek, kterým oslovujete širokou veřejnost a píárové nejsou šlechtici, ale manipulanti s veřejným míněním ve prospěch svého chlebo- a penězodárce. Ale jako menší základní produkt PR článek dál funguje.
Daleko větší význam ovšem získaly PR články internetových médií. V době, kdy je třeba rychle získat zpětné odkazy na svoje stránky a vystavit klíčová slova pro botovací programy, je PR článek jednou z hlavních strategických možností. Pro umísťování PR článků pak slouží buď samotné PR weby nebo jakékoliv stránky, které nabízejí umístění článků za úplatu. Proto má PR článek svoje pravidla. Obsahuje 2 – 3 klíčová slova ve vztahu k původní stránce, kterou propaguje, je dělen na odstavce, musí být originální, ale na stylistickém obsahu tolik nezáleží. Obsahuje většinou dva odkazy, které bývají umístěny na klíčových slovech.

PR článek 2

Opisování nic neřeší. Přijde se na to.

Existují systémy, které prohledají shody na různých webech. Všechno, co je svěřené internetu, je dohledatelné. Programy, které vymetou každé slovo, existují dávno. Sami je podporujeme zápisy do vyhledávačů. Navíc se snažíme přes reklamy do vyhledávačů dostat. Za každou cenu.

Proto máme jednoduché řešení: supertexty.cz píší s klidem před bouří. Píší jedině originálně. Zvedají úroveň, objemy obchodů a navíc jsou tvoje.

Můžeš se jimi pochlubit. Můžeš je polaskat a hlavně zveřejnit. Nikdy nebudou opsány.

Kontrola veškerých textů se děje strojově! Robotické programy vyhodnotí shody.

Můžeš si nechat připravit podklady pro diplomovou práci, seminární, ročníkovou práci nebo obhajobu.

Naši odborníci a zkušení pedagogové pečlivě připraví všechny možné texty pro úspěšné absolvování školy. Buď originální. Piš s námi! Tak máš jistotu úspěchu.

Jsme schopni předložit ti jako na podnosu vybranou pochoutku – odborníka, který zapracuje na tvém úspěchu.

Jde o budoucnost!

Titul znamená peníze. Věnuj čas a trochu svých zdrojů na konzultace s námi. Neboj se přijmout naši pomoc. Více hlav toho víc a lépe sepíše.

Jsme tady, abychom tě provedli nejtěžší zkouškou života.

Překonej strach a buď originální, pečlivý a odborně na výši.

Napíšeme to nejlepší, co umíme. Zařídili jsme úspěšné absolvování stovkám klientů. Zařídili jsme klidné spaní a úspěch. Buď mezi těmi, co pracují v týmu. Odborné práce nejsou jen o člověku, ale o schopnosti vytvářet obsah společně a konfrontovat myšlenky a nápady.

Jedinečnost a kvalita našich prací je toho důkazem!

Naše spolupráce – tvůj úspěch.

 

PR článek
Ruské dobrodružství
(klíčová slova překlad ruštiny)

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, není fráze. Spíše nutnost a obohacení života. V poznávání cizích kultur může pomoci překlad ruštiny, pokud skutečně potřebujete přesně vyjádřit svoje myšlenky. Ale hovorovou řeč zvládnete sami. Nebojte se zariskovat.
V Rusku si lze všechno koupit. Ruské firmy nabízejí víza za slušnou cenu ke koupi a k vyřízení z pohodlí domova nebo při návštěvě kanceláře. Na konzulát není radno se příliš spoléhat. Vystojíte frontu, vyplníte dotazníky a čekáte. Slušný konzulární úředník Vás dokáže poučit o nezbytnosti ruské firmy a pořízení víz Vám tak ulehčí.
Rusko je prostě Rusko. Úřady jsou pomalé a na ně navázané struktury chytré a monopolní. Již v Čechách poznáváte, jak vše funguje. Jako cizinec máte sice výhody, ale zaplatíte za ně. A to ještě ani nezačal fungovat Váš osobní překlad ruštiny. Dobrodružství příbuzných slov s ruštinou teprve začíná.
Výprava do Ruska je dnes jednoduchá. Máme i výhodu silné koruny a cítíme se jako valutoví cizozemci. Také se pěkně naplatíme, protože taxikáři nebo obchodníci se nebojí žádat od inostranca mnohem víc.
Rusko je velká země a obyčejní lidé mají velké srdce. Za co nemusíte platit, je pozvánka a domácí pohoštění. Tedy neplatíte penězi, ale svým zdravím. Určitě Vás udiví bohatý stůl a veliká možnost výběru i při skromné domácnosti. Navíc si možná všimnete i velkého množství láhví vodky.
Pokud se domníváte, že se chtěli Rusové vytáhnout bohatstvím jídla, tak se nemýlíte. Bohužel stálé zapíjení vodkou chutě trochu vyrovná, ale nejhorší je množství, které nakonec vypijete. Až se tomu druhý den nechce věřit.
Výlet do Ruska tak nevyžaduje velkou znalost Ruštiny. Spíše velkou výdrž při neustálých přípitcích. A co je zajímavé? Po určitém množství alkoholu se značně zlepší Vaše ruština. Najednou rozumíte a mluvíte bez jakýchkoliv zábran a potíží.

WhatsApp chat