Blogování

Blogování II

 

Lidé zmizeli. Žádní tam nejsou.

Divoké debaty roku 1999 – 2000 zničila nová technika. Kde jsou doby obrovských diskuzí, blogovacích kariér a pádu do propastí čtenářské hysterie? Jsou pryč jako mládí a nevinnost. Pamětníci sice tvrdí, že mají svoje místo. Ano, mají ho v koutku místnosti. Tam, kam nedosáhne žádná myšlenka. Žijí si tam omámeni drogou výjimečnosti, ale výjimeční jsou jen svojí nepřizpůsobivostí.

Jsou namol bloglí.

A nová vlna mezitím jásá a pře se úplně jinde. Blogování se stalo spíš reklamou. Tedy nikoliv blogem. Příspěvek do blogu se totiž stal díky vložení odkazu (a že už nikdo vkládání nezakazuje) posouváním ve vyhledávači.

Ano! Místo diskuze jsme se stali tažným koněm prodej zboží!

Dnes už nikdo pořádně nebloguje. Neoponuje, nepíše udání redakci, neosočuje, nezjišťuje IP adresu. Největší nepřátelé s VÁMI dokonce souhlasí. Dostávají totiž za příspěvek 30 – 40 Kč a zajišťují si chleba s máslem a odkaz se zákazníkem.

Občas narazíte na zarytého blogistu. Jak se říká, tento třetihorní jedinec se na vás vrhne se sílou svých argumentů a naprosto nesmyslnou představou, že vás o něčem přesvědčí.

Přesvědčujeme ale láskou a nikoliv slovy!

Proto blogoví mamuti vyhynuli. Tedy občas se vynoří. Ale umírají ve vlastních křečích.

Máme jinou platformu.

Dřív se v blozích lidé schovávali s identitou.

Redakce začaly rozesílat dopisy, aby se lidé udali.

Tím skončila anonymita, ale také masovost a smysl blogů – třeba na iDnes.

Lidé si ale nedali říct. Jen skočili na novější nápad.

Na Facebook si umístí svůj život a zase dál klidně blogují nebo lajkují a příspěvkují.

Bez nutnosti cenzury začali sami sebe zveřejňovat, dali všanc svoji identitu a hlavně NÁZORY! Teď máme skupiny, tisíce přátel a nejsme anonymní, protože na FB prostě úplně anonymní být nejde, leda by si to člověk od začátku připravil. Jenomže to by nesměl mít na profilu známé, příbuzné a další znalce jeho skutečného JÁ!

Blogování skončilo!

Takže…neanonymní, blogování nazvané Facebook, Twitter, Instagram atd. dál vzkvétá a pokud vám chybí staré blogy, stačí si dát článek na stránku a pod ní nechat proudit diskuzi. A máte blogování bez anonymity a bez příkazů, zákazů…tedy dokud vás někdo neudá a etická komise nevykopne.

Blogování

 

Se vznikem sociálních sítí se objevil nový psaný prvek – příspěvek do blogu. Potřeba vyměňovat si svoje názory, která patřila dříve do hospod a na pracoviště, se přenesla na internet. Původně byly blogy osobní nebo zpravodajské. Nyní se bez blogování neobejde jediný eshop, jediná webová stránka. Na blogování a následném hodnocení služeb či jiných produktů jsou často založeny sociální sítě, rezervační systémy a další webové projekty.

Podstata blogu
Blogování nám pomáhá určit kvalitu služby z pohledu zákazníka. Tedy objektivní a nezaujatou. Také odpovídá na dotazy, které služba ani nepopisuje. Je užitečná, i když zneužívaná. Mnohé názory musejí být mazány a také poskytovatelé služeb někdy záměrně sami blogují, aby propagovali svoje produkty.
Na blogování jsou najímáni blogeři, kteří za svoje chlebodárce vytvářejí příspěvky a odpovídají na dotazy nebo kritické názory. Blogování je prostě fenomén, kdy není třeba vytvářet složitá díla, zajišťovat reklamní kampaně a platit týmy marketingových specialistů.
K blogování není potřeba zvláštních schopností. Hlavní je nenechat se vyvést z míry a diskutovat, přesvědčovat a hlavně reagovat. K tomu ani není potřeba znát spisovný jazyk. Blogeři používají různé zkratky, které se objevují v každé zemi a jsou zcela specifické. Blogování přineslo tedy také zkrácení výrazů z důvodu rychlosti psaní a odpovědí.
Blogeři jsou svérázná komunita. Někteří se na blogování přímo zaměřují a stalo se součástí jejich života i práce. Prostě blog je veřejná platforma, která poskytuje mnoho možností k vyjádření, je reklamním prvkem a zároveň komunikační nezbytností.
Poskytujeme komplexní blogování přesně podle potřeb zákazníka. Jednorázové i trvalé a vyhodnocujeme dopad příspěvků.

WhatsApp chat